تبلیغات
سوالات امتحانی - ورزشی
درس درس تا قیامت

ورزشی

جمعه 7 آبان 1389 08:04 ب.ظ

نویسنده : حامد آذری
ارسال شده در: مطلب روز ،
تیم فوتبال استقلال تهران با پیروزی یك بر صفر مقابل‌ راه‌آهن به صدر جدول لیگ برتر رسید.دیدار تیم های استقلال و راه‌آهن از ساعت 17:45 در ورزشگاه آزادی در حضور بیش از 20 هزار تماشاگر آغاز شد.
تیم راه آهن در نیمه اول بیشتر دقایق بازی صاحب توپ و میدان بود اما موقعیت های این تیم چندان زهر دار نبود.
از سوی دیگر شاگردان مظلومی نیز برنامه خاصی برای گل زدن نداشتند. تنها موقعیت حساس این تیم توسط میلاد میداودی از دست رفت. ضربه او پس از برخورد به تیرك به بیرون رفت.
بازی در نیمه دوم شكل متفاوتی به خود گرفت. این شاگردان تارتار بودند كه به خوبی توانستند توپ و میدان را در اختیار بگیرند و بارها نیز صاحب موقعیت شدند اما درخشش طالب لو در چند نوبت مانع از باز شدن دروازه آبی پوشان شد.
درحالی كه بازی به لحاظ فنی به سود راه‌آهن در جریان بود استقلال توسط شوت ناگهانی و زیبای میلاد میداودی در دقیقه 56 به گل رسید تا روند بازی نیز با به ثمر رسیدن این گل تغییر كند.
شاگردان مظلومی با به ثمر رسیدن این گل بازی را در دست گرفته و در ادامه یك موقعیت بسیار خوب را نیز توسط مجیدی از دست دادند.
از سوی دیگر بازیكنان راه آهن نیز صاحب موقعیتی هایی شدند اما با بی دقتی این فرصت ها را از دست دادند.
شاگردان تارتار در این مسابقه صاحب 11 ضربه كرنر شدند كه از هیچ یك از این فرصت ها نتوانستند درست بهره ببرند.
بازیكنان دو تیم در دقایق پایانی حملات گهگاهی روی دروزاه هم داشتند اما این حملات تاثیری در تغییر نتیجه نداشت و استقلال به سه امتیاز این بازی رسید.
قضاوت این مسابقه بر عهده سعید مظفری زاده بود.وی از استقلال به عمران زاده و فرهاد مجیدی و از راه آهن به محمود امنه و حسن رودباریان كارت زرد داد.
استقلال با این پیروزی 24 امتیازی شد و به دلیل تعداد گل بیشتر نسبت به ذوب آهن و یك بازی بیشتر از این تیم در صدر جدول قرار گرفت.
راه آهن نیز 17 امتیازی باقی ماند.

اسامی بازیكنان استقلال:
وحید طالب‌لو، حنیف عمران زاده، امیرحسین صادقی، جواد شیرزاد، پژمان منتظری، كیانوش رحمتی، میلاد میداودی(88- مهرشاد مومنی)، آندره لوییز( 50- اسماعیل شریفات)، فرهاد مجیدی، ایمان مبعلی(70- دسوزا) ، مجتبی جباری
سرمربی: پرویز مظلومی

اسامی بازیكنان راه‌آهن:
حسن رودباریان، بهادر عبدی، ایمان رزاقی راد(77- دسوزا)، ابوذر رحیمی، رودریگر لوپز، ابراهیم كریمی، حامد نورمحمدی، امین متوسل زاده، میرهانی هاشمی، محمود امنه، كمال كامیابی نیا
سرمربی: مهدی تارتار
 
پیشكسوت فوتبال ایران گفت: به عنوان یك ایرانی دوست دارم تیم ملی كشور در جام ملت‌های آسیا مقام قهرمانی را كسب كند.فرامز ظلی در هفدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها گفت: چند سالی است كه در نمایشگاه شركت می‌كنم البته توقع ما پیشكسوتان از اهالی رسانه بیشتر است و باید توجه بیشتری به جوان‌های قدیم فوتبال ملی داشته باشد.
پیشكسوت فوتبال ایران درباره وضعیت تیم ملی اظهار داشت: چیزی را كه در تیم ملی كاشتیم درو خواهیم كرد. ما برای فوتبالمان چه كرده‌ایم! فوتبالی كه بر اساس احساس زندگی می كند و یك روز حالش خوب و یك روز دیگر بد، مانند انسانی كه بیمار است.
وی ادامه داد: به عنوان مثال از نمایشگاه مطبوعات سال گذشته چه پیشرفتی در فوتبال ما به وجود آمده است. چند زمین فوتبال به بهره‌برداری رسیده است. داشتن زیرساخت مناسب برای من پیشكسوت عقده شده است. معتقدم كه زمان حرف تمام شده و هرچند شعارهای زیبا سر داده شود.
ظلی درباره صحبت‌های مطرح شده در مورد تغییر كادر فنی تیم ملی عنوان كرد: به نظرم چرا این كار را انجام دادیم كه حالا بخواهیم تغییرش دهیم پس از اول هم اشتباه كردیم. قهرمانی در جام ملت‌های آسیا برای ما رویا شده است و حالا دیگر زمان تغییر نیست و باید اسكلت تیم ملی بسته شده باشد تا در زمان باقیمانده به رفع معایب بپردازیم. شاید قهرمان جام ملت‌ها شویم و مدتی بعد از آن خوش باشیم، اما دوباره به همان راه قبلی باز می‌گردیم. به عنوان یك ایرانی دوست دارم قهرمان جام ملت‌ها شوم، اما عقل و منطقم چیز دیگری می‌گوید.
پیشكسوت تیم فوتبال استقلال درباره شرایط این تیم نیز اظهار داشت: تیم‌های باشگاه همواره در طول لیگ دچار نوسان می‌شوند و این موضوع در همه جای دنیا وجود دارد.
خوشبختانه حركت در ابتدای لیگ خوب بوده است و امیدوارم در ادامه نیز این روند ادامه پیدا كند. در فوتبال ما تیم ها فاصله زیادی با هم ندارند و نمی‌توان به صورت قطعی در مورد قهرمان اظهارنظر كرد.

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -